Skolebesøk
Jenta som ville redde bøkene
Skolebesøk for 1. og 2. trinn
Et bibliotek kan være et magisk sted, fullt av fantastiske, morsomme og spennende bøker. Anna elsker bøker, og derfor er bibliotekaren fru Monsen en av hennes aller beste venner. Og dem hun leser om i bøkene, blir også vennene hennes.
Men en dag forteller fru Monsen sannheten om hva som skjer med bøkene som ingen låner: De havner i den mørke kjelleren – og blir kastet.
Det er ikke til å tro. Og hva vil skje med dem som bor inni bøkene da? Anna forstår at hun må gjøre noe – hun må redde bøkene!
Det er Klaus Hagerup som har skrevet boka Jenta som ville redde bøkene og Lisa Aisato som har illustrert den. Denne uka inviterer Litteraturhuset 1. og 2. trinn til en forestilling basert på boka, sammen med bl.a. fortellere Marianne Sundal og Kristine Haugland.
Det blir forestillinger tirsdag 24., onsdag 25., torsdag 26. og fredag 27. april, kl. 9.30, 10.45 og kl.12. 00. Varighet cirka 45 minutter. Påmelding til skole@litteraturhuset.no.