Toleranse eller avvisning 2

Toleranse eller avvisning

bookmark

Hvordan reagerer vi på utfordrende informasjon?

tirsdag 18. april 2023, kl. 18:30 til kl. 19:45

Sal: Skram (2. et)

Arrangør: Psykologistudenter Uten Grenser Oslo

Inngang: Gratis

Er du noen gang blitt overrasket av hvordan to personer kan ha helt forskjellige meninger om et kontroversielt tema, til tross for å ha tilgang til den samme informasjonen? Vil du vite mer om hvordan mennesker kommuniserer om polariserende emner som politikk, religion eller seksualitet?

Bli med på denne spennende panelsamtalen arrangert av Psykologistudenter Uten Grenser, hvor fem personer fra ulike fagfelt vil utforske hvordan folk tar imot og prosesserer informasjon om kontroversielle temaer! Her vil vi blant annet undersøke hvorfor noen mennesker er mer mottakelige for informasjon som støtter deres synspunkter, mens andre avviser det som ikke passer inn i deres verdensbilde.

Med oss har vi Beate Goldschmidt-Gjerløw, Kristian Bjørkdahl, Eli Skogerbø og Benjamin Goksøyr. Deltakerne vil bidra med perspektiver fra fagfeltene statsvitenskap, retorikk, journalistikk og politisk kommunikasjon og psykologi.
Ordstyrer er Lars Richard Bache.

For nærmere presentasjon av deltagerne og ordstyrer, sjekk ut Facebook-arrangementet!

 

 

Arrangementet er gratis og åpent for alle!