Fortellerstund i regnbuefarger
Litteraturhuset på Minipride
Velkommen til en helt spesiell fortellerstund!
I dag flyttes barnerommet på Litteraturhuset fra Wergelandsveien til Miniprides scene, hvor Jasdeep holder fortellerstund som passer spesielt godt for regnbuefamilier. Fortellerstunden tar utgangspunkt i barnebøker med skeiv tematikk, og kan være en god inngang til å snakke med barn om følelser, om å bryte med forventninger, og om det fine som kommer av at alle er forskjellige.
Jasdeep Singh Kalirai er fast husforteller på Litteraturhuset, hvor han er ansvarlig for tilbudet «Åpent barnerom» og tar imot barnehager fra hele Oslo hver uke. Han har bakgrunn som lærer og som programleder i NRK Super, og har jobbet med barn og unge med autisme i over 10 år.
Varighet: ca. 20 min. Passer for barn fra 4 år og oppover.
Arrangementet holdes på Minipride på Kontraskjæret (Myntgata 2) i anledning Oslo pride. Les mer om Minipride og Oslo pride her.